Rebozo rituál "closing the bones"

Rebozo je tradiční mexický šátek, jehož využití je velmi pestré. Ženy ho v Mexiku a Jižní Americe používají nejen jako šátek nebo ubrus, ale třeba i při relaxačních technikách. V těhotenství pak dokáží s rebozem ulevit ženě od tíhy těžkého těhotenského bříška, uvolnit bolavé vazy, zmírnit křížové bolesti a pomoci miminku, pokud není v optimálním postavení pro porod. Po porodu ho pak maminky využívají k nošení svých dětí.

Slavnostní rituál "closing the bones" je tradiční obřad mexických porodních asistentek poskytujících péči po porodu. Provádí se jako oslava a uctívání mateřství nejlépe třetí den po porodu. Může být však vemi přínosný kdykoliv, nejčastěji na konci šestinedělí.

Věřilo se, že žena při porodu otvírá nejen své tělo a kosti, ale také svou duchovní bránu pro zrození nového života. Žena se tak při porodu pohybovala na hranici mezi světy. Tento rituál se tedy prováděl za účelem toho, aby se žena po porodu opět uzavřela jak tělesně, tak i duchovně, aby se mohl její duch navrátit zpět do jejího těla. Během obřadu jsou kosti staženy zpět do předtěhotenské polohy a tím je usnadněno zavinování dělohy.

Rituál pomůže novopečené mamince příjemným oslavným způsobem uzavřít období těhotenství a porodu.


Poporodní masáž 


Při poporodní masáži využívám techniky masáže bylinnými koulemi, která se používá v thajské tradici poporodní obnovy již přes 3000 let. Bylinné koule, které se přikládají se na tělo teplé mají prohřívací, hojící a relaxační schopnosti. Tuto masáž je možné aplikovat již od druhého týdne po porodu. Je vhodná i po císařském porodu, pokud je rána zhojená.

Účinky masáže bylinnými koulemi v kombinaci s masáží teplým olejem

  • navrací teplo a harmonii
  • urychlení hojení poporodních poranění
  • zmírnění bolesti v oblasti bříška a podbřisku
  • uvolňuje svaly
  • podporuje práci vnitřních orgánů