Péče po porodu

Šestinedělí by měly ženy trávit jako líbánky - nechat se rozmazlovat a co nejvíce času trávit se svým miminkem v posteli.

Dříve, když žily rodiny pohromadě, byla žena po porodu obklopena blízkými ženami (matkami, babičkami, sestrami, tetami...), které jí předávaly své zkušenosti a postaraly se o chod domácnosti tak, aby měla dostatek času k navázání láskyplného pouta se svým miminkem.

V dnešní době, kdy žijeme odděleně od našich rodičů a příbuzných, zůstává žena na vše sama. Přestože jsou ženy v dnešní době hodně samostatné, může je tak citlivé období, jakým je rané mateřství zaskočit. Většina žen se důkladně připravuje na porod, ale tak trochu zapomíná, že tím teprve vše začíná... Navíc jsou v dnešní době ženy pod tlakem očekávání, že budou vypadat a chovat se stejně jako před porodem. To může být velmi vyčerpávající a může to nepříznivě ovlivňovat vyplavování správných hormonů, potřebných k zahojení porodních poranění, úspěšnému kojení a vzniku pevného pouta s miminkem.

Proto má péče pokračuje také po porodu. Můžete se mnou sdílet Vaše zážitky z porodu i obavy, které se někdy mohou s prvním miminkem objevit. Jsem tu pro Vás, abych Vám pomohla najít odpovědi na Vaše otázky a posílila sebedůvěru v péči o Vaše miminko.

S čím Vám pomůžu?

Prakticky Vám předvedu:

  • Jak pečovat o miminko - naučím Vás, jakými způsoby uvázat miminko do šátku, jemnou masáž pro miminka a poskytnu informace, jak podpořit kojení.
  • Jak pečovat o sebe - důležité je nezapomínat na sebe a proto Vás mohu naučit, jak po porodu podpořit své tělo, aby se rychleji hojilo. Využít můžete podvazování bříška, jemnou poporodní masáž nebo vhodné cviky, které pomáhají při rekonvalescenci pánevního dna a břišních svalů