Těhotenská masáž

Dopřejte si dokonalý odpočinek

Co Vás u mě čeká?

Před každou masáží Vám nabídnu šálek bylinného čaje a beze spěchu u něj probereme, co Vás trápí a na které partie se při masáži zaměřit. Podle vůně a stavu Vaší pokožky vybereme vhodný masážní olej, který obsahuje pouze přírodní složky a pak už Vás čeká ničím nerušený odpočinek u hořícího krbu. Poslouchat můžete jemné tóny relaxační hudby nebo si přinést k poslechu vlastní afirmační nahrávky a využít tak čas, který máte jen pro sebe.

Pamatujete si ještě na ten pocit, jaké to bylo ležet na břiše?

U mě v masérně najdete lehátko vyrobené speciálně pro těhotenské masáže, a tak si můžete vybrat, zda bude masáž probíhat v leže na boku nebo si dopřejete masáž v leže na břiše, stejně jako při klasické masáži.

Promasíruji a uvolním celé Vaše tělo - nejprvedolní končetiny, poté záda, šíji, horních končetiny a na závěr Vás čeká velmi oblíbená masáž hlavy.

Pro každou ženu si nechávám dostatek času, a proto po masáži nemusíte nikam spěchat, ale můžete si v klidu dopít čaj a nechat doznít blahodárné účinky masáže.

Těhotenská masáž je vhodná od II. trimestru a je zcela bezpečná. Proto si jí můžete dopřávat do porodu, tak často, jak Vám bude příjemné. Nedoporučuje se v pouze v případech rizikového těhotenství a nachlazení.

S čím Vám masáž pomůže?

ULEVÍ OD BOLESTI ZAD

Pravidelná masáž pomáhá snížit bolesti beder a křížové oblasti. Zmírňuje také bolesti nohou a pozitivně působí proti křečím.

ZMÍRNÍ OTOKY

Během masáže dochází k podpoře krevního oběhu a tím se snižuje zadržování vody v těle. Kromě toho masáž pomáhá redukovat tvorbu křečových žil a preventivně působí proti striím.

PŘIPRAVÍ K PORODU

Díky uvolnění v oblasti pánve může miminko zaujmout výhodnější polohu k porodu a jednodušeji pak vstupovat do porodních cest.

Zavinování bříška a kinesiotaping

V Těhotenství dochází ke změně těžiště těla a sklonu pánve. Oslabené břišní svaly a zvyšující se prohnutí v bederní oblasti vede k přetěžování zádového svalstva. 

Abyste se cítila dobře i v posledních měsících těhotenství,  používám k podpoře bříška zavinovací šátky a kinesiotape.

Zavinování poskytuje vnější oporu pro vašemu bříšku a navrací dělohu do své osy. Pomůže tak odlehčit přetíženým strukturám a uleví od bolesti

Ukážu vám různé druhy a způsoby podvázání bříška, abyste si mohla vybrat, to co vám bude nejvíce vyhovovat.


Spinning babies

Pracuji s Rebozem a technikami Spinning babies.

Metoda Spinning babies je soubor několika bezpečných uvolňovacích cviků, jejichž cílem je optimalizovat napětí pánevních svalů a vazů, které můžou být někdy stažené a bránit tak miminku nastavit se do správné polohy na porod.

Využívá se tak především v případech, kdy je miminko koncem pánevním nebo pokud se porod po termínu nerozbíhá

Kromě toho dokáže také ulevit při bolestech zad, kyčlí nebo v oblasti stydké spony. V kombinaci s masáží je proto skvělou přípravou na porod.

Někdy už moc času do porodu nezbývá, a tak Vám s partnerem ukážu, jak cviky můžete provádět doma. Zapůjčit si můžete i šátek, který se u cviků používá.

Kde masáže probíhají:


V současné době masíruji v krásných nových prostorách na adrese Utěšilova 232, Praha 9 Klánovice OBJEDNAT TERMÍN MASÁŽE: